Objawy alergii na kukurydzę – możesz być uczulony na kukurydzę i nawet o tym nie wiedzieć

Alergia na kukurydzę często może pozostać niewykryta w Stanach Zjednoczonych ze względu na jej częste występowanie w przetworzonej żywności. Kukurydzę, w takiej czy innej formie, można również znaleźć w prawie każdym produkcie typu fast food. Ponadto objawy alergii na kukurydzę różnią się znacznie w zależności od osoby. Podczas gdy niektórzy potrzebują tylko powąchania popcornu, aby wywołać ostrą reakcję, inni są nieco bardziej tolerancyjni i mają mniej ostrą reakcję, którą trudno połączyć z kukurydzą.

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy jesteś uczulony na kukurydzę, jest wykonanie testu alergicznego przez wykwalifikowanego alergologa. Poza tym prowadzenie dziennika żywności może być bardzo pomocne w sprawdzaniu i sprawdzaniu krzyżowym, które produkty spożywcze zostały uznane za obraźliwe. Ale jakie objawy są związane z alergią na kukurydzę?

Ci, którzy cierpią na alergię na kukurydzę, w jej ciężkiej postaci, mogą wpaść w wstrząs anafilaktyczny. Większość osób z tą ciężką alergią na kukurydzę wie, na co jest uczulona. Jednak wielu cierpi przez całe życie z objawami, które obejmują otyłość, stany zapalne i przekrwienie zatok.

Zapalenie jest jednym z najczęstszych objawów. Osoba cierpiąca na alergię na kukurydzę może nawet nie zdawać sobie sprawy, że jest spuchnięta, ponieważ przyzwyczaiła się do tego. Jeśli budzisz się zmęczony, masz trudności z uklęknięciem, myślisz, że masz artretyzm, zauważasz obrzęki kostek lub ogólnie obolałe ciało, być może jesteś uczulony na kukurydzę. Jeśli nie kukurydza, możesz cierpieć na inną alergię i rozsądnie byłoby odwiedzić alergologa, aby mieć pewność.

Większość osób cierpiących na alergię na kukurydzę jest wyczerpana, a wraz z wiekiem sytuacja zwykle się pogarsza. Czują się lepiej przed jedzeniem niż po. Zwykle mają problem z przetrwaniem dnia i około późnego popołudnia, prawie go mieli. U wielu osób z alergią na kukurydzę zdiagnozowano inne choroby. Wyczerpanie jest czasami tak straszne, że po wystawieniu na działanie kukurydzy jedyne, co może zrobić osoba cierpiąca na alergię na kukurydzę, to przespać się.

Problemy z brzuchem są niezwykle powszechne wśród osób z alergią na kukurydzę. U niektórych błędnie zdiagnozowano zespół jelita drażliwego, zespół jelita drażliwego lub inne choroby związane z jelitami. Twój lekarz mógł powiedzieć ci, że potrzebujesz więcej błonnika. Po jedzeniu żołądek staje się poważnie wzdęty. Może wystąpić nadmierne odbijanie lub gaz. W skrajnych przypadkach mogłeś być na ostrym dyżurze z wymiotami lub doświadczyłeś tego, co niektórzy lekarze określają jako „wybuch”, w którym zmagasz się z naprzemiennymi zaparciami, a następnie nagłą biegunką.

Przewlekłe problemy z zatokami są charakterystycznym znakiem, że możesz cierpieć na alergię pokarmową. Mój własny syn cierpiał latami na świecenie, zmęczone oczy, zatkany i cieknący nos oraz kroplówkę po wydzielinie z nosa. Wszystkie te objawy były związane z kukurydzą. Jako małe dziecko miał problemy z oddychaniem, a nawet napady bezdechu sennego.

Objawy stanu przedcukrzycowego i insulinooporności mogą w rzeczywistości być alergiami na kukurydzę. Kilka razy, po tym, jak prawie straciłem przytomność po jedzeniu, zastanawiałem się, czy nie mam cukrzycy. Miałem wszystkie objawy stanu przedcukrzycowego, kogoś, kto był oporny na insulinę. Brałam nawet leki na niedoczynność tarczycy. Te wszystkie objawy były zdecydowanie najbardziej przerażające. Przez większość czasu czułem zawroty głowy, mgłę i zimno. Nie mogłem uprawiać ogrodu ani ćwiczyć, ponieważ bałem się, że zacznę dostawać drgawek. Coś było wyraźnie nie tak.

Gdy odrzuciliśmy syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, skrobię kukurydzianą, glutaminian sodu, dekstrozę i ostatecznie przestawiliśmy się na sól morską, objawy alergii na kukurydzę zaczęły zanikać. Mój syn i ja doświadczyliśmy swego rodzaju odrodzenia. Nos mojego syna jest czysty, a jego nabłyszczacze zniknęły. Posadziłem dwa drzewa bez utraty przytomności. Mój obrzęk kostki prawie zniknął i oboje straciliśmy znaczną wagę bez diety. To po prostu cud, że odkryliśmy związek między kukurydzą a naszymi objawami. Teraz jesteśmy na drodze do wyzdrowienia, a jakość naszego życia jest absolutnie o tysiąc procent lepsza.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *