Programy zajęć na rowerze stacjonarnym — pięć najlepszych klasycznych piosenek rockowych do zajęć na rowerze

Uczestniczysz w zajęciach indoor cycling lub spinningu? Masz więcej niż 35 lat lub po prostu jesteś fanem klasycznego rocka? Oto pięć wspaniałych klasycznych utworów rockowych, które są idealne na następną lekcję…

Zajęcia na rowerze stacjonarnym, często nazywane zajęciami spinningowymi, stają się coraz bardziej popularną opcją grupowego fitnessu. Nie tylko mają niewielki wpływ, ale zapewniają doskonały trening cardio w zabawnym, motywującym otoczeniu.

Oczywiście muzyka odgrywa dużą rolę w poziomie entuzjazmu. Są szanse, że jeśli lubisz piosenki, będziesz pracować ciężej i zyskasz więcej korzyści z zajęć. Większość instruktorów ma zaprogramowaną setlistę, ale zawsze zgadzają się na sugestie. A jeśli nie jesteś fanem muzyki techno ani hip-hopu, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje kilka wypróbowanych i prawdziwych klasycznych fanów rocka, którzy idealnie nadają się do rutynowej jazdy na rowerze stacjonarnym.

Oto nasza lista pięciu najlepszych klasycznych piosenek rockowych do zajęć na rowerze, w przypadkowej kolejności:

„Crossroads” autorstwa Cream: Napędzający rytm i genialna muzykalność Ginger Baker, Jacka Bruce’a i Erica Claptona, znanych jako Cream, naprawdę wznoszą ten czterominutowy klasyk na wyższy poziom. Gitarowe solówki Claptona w 1:30 i 2:35 minucie stanowią idealne „przepychanie do przodu”. “Crossroads” to idealny wybór dla środkowej części klasy, kiedy poziom wysiłku zbliża się do szczytu.

„Train Kept A’ Rolling” Aerosmith: Dudniąca gitara basowa i rytm w średnim tempie sprawiają, że ta piosenka jest świetnym wyborem na siedzącą wspinaczkę po wzgórzu. Złap rytm z umiarkowanym poziomem oporu, a Twoje tętno z pewnością będzie stabilne.

„China Grove” The Doobie Brothers: Wszyscy znają tę piosenkę Doobie Brothers, więc jest to dobry wybór na rozgrzewkę, aby wszyscy wpadli w zagajnik. Żywiołowy, energiczny i wystarczająco długi, aby naprawdę rozgrzać nogi.

„Ogień” Jimiego Hendrixa: Ten klasyczny Hendrix jest idealny do sprintów. Gitarowe solówki i sekcje refrenów są dość krótkimi przerywnikami dla czterech sprintów o prawie równym czasie trwania.

„Czy czujesz się jak my” Petera Framptona: Ostateczne „Czy mogę dotrzeć do końca tej piosenki?” wybór. Wersja do maratonu na żywo może być używana do kombinacji podjazdów w pozycji stojącej i siedzącej, pracy na płaskich drogach i prawie wszystkiego innego. Trwa co 14 minut, więc z pewnością jest to wyzwanie, ale hej, kto nie lubi śpiewać razem z Framptonem i tą harfą ustną?

Tak więc, aby odpocząć od popowych piosenek i techno, poproś swojego instruktora, aby włączył jeden z tych klasycznych rockowych standardów do swoich następnych zajęć na rowerze stacjonarnym. Na pewno znów poczujesz się młodo!

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *