Astma i alergie – czy fumigacja termitami Vikane jest dla Ciebie?

Fumigacja termitów może powodować poważne problemy u niektórych osób z astmą i alergiami. Vikane to zwykła metoda obróbki chemicznej w przypadku problemów termitów z suchego drewna. Jest to gaz stosowany w namiotach dla termitów. Co to oznacza, że ​​cały twój dom zostanie zapieczętowany pod przykryciem, które wygląda jak namiot. Następnie wpompowują do środka Vikane Gas, czyli fluorek siarki i rozprowadzają go za pomocą wentylatorów przez jeden dzień. Następnego dnia namiot jest zdejmowany, a dom jest wietrzony, aż gaz Vikane osiągnie bezpieczny poziom, aby można było wejść. Można bezpiecznie wrócić do środka trzeciego dnia. Zwykle ludzie martwią się fumigacją termitów i myślą, że gaz przylgnie do mebli i blatów, ale prawda jest taka, że ​​nic takiego nie dzieje się z gazowym fluorkiem siarki i udowodniono, że po wietrzeniu domu niewielka ilość gazu pozostałość jest całkowicie bezpieczna dla ludzkiego oddechu.

Powyższe stwierdzenie jest tym, w co Przemysł Termitów chciałby, abyś wierzył, że jest całkowitą prawdą. Miałem kilku klientów z poważnymi alergiami, którzy nie mogli wejść do domu poddanego fumigacji gazem fluorowodorowym przez ponad dwa miesiące, ponieważ zaczęli mieć problemy z alergią, gdy tylko weszli do domu. Większość osób cierpiących na alergie jest bardzo wrażliwa na ten gaz i musi bardzo uważać, aby go unikać, dopóki całkowicie nie rozproszy się w domu. Dwa miesiące to najdłuższy okres, jaki widziałem od 15 lat, ale jestem pewien, że są wyjątki.

Czy jest jakiś sposób na pozbycie się termitów z suchego drewna poza fumigacją? Istnieją bezpieczniejsze metody zabijania termitów niż gazowy fluorek siarki. Metodologia jest taka sama, rozbijają dom, potem pompują ciepło zamiast Vikane. Jest to znacznie bezpieczniejsza alternatywa i możesz wejść do domu tego samego dnia, w którym zdejmują namiot nad domem. Ta obróbka cieplna działa dobrze, ma swoje problemy, ale jest bezpieczniejsza niż fluorek siarki, który jest toksyczny dla ludzi. Plusem jest to, że koszt jest zbliżony.

Podsumowując, fumigacja termitów ma poważne problemy dla niektórych osób z astmą i alergiami. Osobiście znałem kilka osób uczulonych na pozostałości gazu Vikane w domach do dwóch miesięcy po fumigacji. Istnieją bezpieczniejsze alternatywy, takie jak obróbka cieplna termitów. Koszt w obu przypadkach podobny. Ważne jest, aby sprawdzić wszystkie alternatywy przed podjęciem decyzji. Porozmawiaj z Profesjonalistami obu rodzajów zabiegów i uzyskaj właściwe odpowiedzi dla swojej sprawy. Jeśli czujesz, że zostałeś dotknięty przez Vikane Gas, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszej strony internetowej.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *