Aerobik w wodzie i inne ćwiczenia w wodzie

Zajęcia z aerobiku w wodzie przypominają standardowy aerobik, ale odbywają się w wodzie. Trudniej jest poruszać się w wodzie ze względu na jej opór, a woda chroni również przed wszelkimi uderzeniami. Zajęcia te doskonale nadają się do zwiększania napięcia mięśniowego, a także często zalecane jako element fizjoterapii, na przykład podczas rekonwalescencji po kontuzji lub operacji. Inne odmiany obejmują hydrospinning, balet wodny i jogę w wodzie.

Aerobik jest łatwiejszy w wodzie i większość ludzi nie uważa go za wyczerpujący. Ponieważ woda jest około 12 razy gęstsza od powietrza, poruszasz się wolniej. Niektóre klasy mogą dodać sprzęt, taki jak rękawice z siatką, aby utrudnić treningi. W przeciwieństwie do aerobiku krokowego lub ćwiczeń tanecznych, wymagana jest bardzo niewielka koordynacja, co jest dodatkowym plusem dla dziwaków takich jak ja.

Jeśli jesteś zagorzałym pływakiem lub zapalonym fanem aerobiku, aerobik w wodzie może być nudny. Jeśli jednak wracasz do formy, może to być opcja o niskim wpływie, która Ci się spodoba. Jest również popularny wśród kobiet w ciąży, osób starszych i osób z chorobami zwyrodnieniowymi, które utrudniają poruszanie się po lądzie. Możesz go również pokochać, jeśli po prostu kochasz wodę tak jak ja, a także jest to świetny trening przekrojowy dla sportowców.

Dostępnych jest kilka poziomów zajęć, od tych dla zapalonych aerobików i poważnych sportowców wytrzymałościowych po te bardziej odpowiednie dla ośmiolatków. Sugeruję założyć wygodny kostium kąpielowy i rozważyć buty do ćwiczeń w wodzie lub starą parę tenisówek, aby nie ocierać stóp. Osobiście uważam aerobik w wodzie za dobry sposób na zmianę tempa i urozmaicenie mojego treningu.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *