Koreańska Akupunktura Typu Ciała – 8 Medycyna Konstytucji

Ósma Konstytucja Medycyny to zupełnie nowy paradygmat medyczny, który wyleczył nieuleczalne i wcześniej nieuleczalne choroby. Po raz pierwszy została zaprezentowana światu w 1965 roku przez Dowona Kuona, światowej sławy akupunkturzystę, który obecnie leczy pacjentów z rakiem i prowadzi badania w Jesun Acupuncture Clinic i Dawnting Cancer Research Institute w Korei Południowej. Jego odkrycia potwierdziły się po 47 latach i ponad milionie przypadków klinicznych: wszystkich ludzi, niezależnie od płci i rasy, można podzielić na osiem różnych osobowości lub konstytucji.

Każda konstytucja ma dynamiczne powiązania między narządami wewnętrznymi. Niektórzy ludzie rodzą się z silnymi płucami, ale ze słabszą wątrobą. Inni przybyli na ten świat ze słabymi płucami, ale z dobrze funkcjonującą wątrobą. Dodatkowe pary słabe/mocne to: nerki i trzustka, żołądek i pęcherz moczowy, jelito grube i woreczek żółciowy. Dr Kuon określa ten stan jako „odpowiednio niezrównoważony”. Utrzymanie tego stanu optymalizuje funkcje odpornościowe organizmu człowieka. Kiedy więc silny narząd wewnętrzny człowieka staje się zbyt silny lub słaby narząd się pogarsza, jego ciało może ulec chorobie.

Gdyby ta osoba szukała leczenia w Ósmej Medycynie Konstytucji z powodu swojej choroby, stan jej narządów wewnętrznych w chwili urodzenia dyktowałby jej leczenie. Byłoby to całkowicie spersonalizowane od kogoś innego, kto może mieć tę samą chorobę, ponieważ ich konstytucje byłyby zupełnie inne. Identyfikując słabsze narządy wewnętrzne po urodzeniu, znacznie łatwiej jest też zrozumieć przyczynę choroby.

Obecnie zyskuje na popularności pomysł skupiania się na przyczynie choroby, a nie tylko na leczeniu objawów. Podczas gdy medycyna wschodnia opierała się na takich teoriach przez tysiące lat, medycyna ośmiu konstytucji elegancko łączy fizjologię i patologię każdej konstytucji oraz dwunastu narządów wewnętrznych (wątroby, płuc, nerek, jelita grubego, jelita cienkiego, pęcherzyka żółciowego, żołądka, serca, układu moczowego). pęcherza moczowego, trzustki, osierdzia, San Jiao). Jest również kompletny, jeśli chodzi o elementy poza ciałem, takie jak spożywanie pokarmów, które optymalizowałyby każdą konstytucję.

Jednym z łatwych do zrozumienia zastosowań tych odkryć jest leczenie wysokiego poziomu cholesterolu. Typowym uniwersalnym podejściem jest ograniczenie spożycia czerwonego mięsa i zwiększenie spożycia owoców i warzyw. Jednak ponad 90% cholesterolu jest wytwarzane w wątrobie, więc wpływ spożywanych pokarmów jest w rzeczywistości minimalny. W Eight Constitution Medicine nacisk kładziony jest na zrównoważenie funkcji narządów wewnętrznych, tak aby były na optymalnym poziomie i działały odpowiednio dla organizmu.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *