Psy z alergiami pokarmowymi: Nowatorska karma białkowa dla psów

Historia

Mam boksera, mieszańca mastifa byka o imieniu Leo, który cały czas zmaga się ze swędzeniem i drapaniem. Doszło do tego, że zrobiło mi się go żal nie tylko dlatego, że jest moim najlepszym przyjacielem, ale także dlatego, że mogę powiedzieć, że czuł się nieswojo. W końcu miałem dość i zebrałem numer telefonu mojego weterynarza i wybrałem się na wycieczkę do weterynarza. Leo miał wysypki na brzuchu i ciągle lizał łapy, żeby się nie zaraziły.

Pierwszą rzeczą, o którą zapytał mnie weterynarz, było: „Jaką karmą go karmisz?” Odpowiedziałem: „zdrowa żywność bez kukurydzy i produktów ubocznych”. Powiedział: „to dobrze, ale jaka jest formuła?” Powiedziałem mu, że to kurczak. Powiedział, że mógłbym spróbować podawać nowatorskie białko, coś innego niż kurczak, wołowina lub jagnięcina, które są powszechnymi składnikami karmy dla psów. Weterynarz powiedział mi, że większość ludzi przychodzi i myśli, że ich psy drapią się od pcheł, ale okazuje się, że zwykle jest to jedzenie, które karmią. Powiedział, że jeśli spróbuję podawać zdrową karmę dla psów z nowatorskim białkiem, mój pies najprawdopodobniej będzie miał lepszą reakcję, ponieważ nigdy nie miał kontaktu z tym konkretnym źródłem mięsa. Weterynarz powiedział, że podobnie jak ludzie, psy mogą stać się uczulone na jakikolwiek składnik w dowolnym momencie. Wspomniał o kilku opcjach karmy, którą mógłbym karmić, ale nalegałem, aby wrócić do domu i przeprowadzić własne dogłębne badania, aby zobaczyć, która karma dla psa będzie odpowiednia dla mojego psa. Natknąłem się na wiele bardzo zdrowych produktów, które nie zawierały zbóż, ale nadal nie wiedziałem, w którym kierunku pójść. W końcu zawęziłem to do kilku diet o ograniczonej zawartości składników, które zawierały nowatorskie białko jako pierwszy składnik, który może działać dla mojego psa. Rodzaje karmy dla psów, które znalazłem, były bardzo proste, łagodne dla żołądka i skóry.

Postęp

Z tygodnia na tydzień Leo stał się zupełnie nowym psem. Jego problemy ze skórą znacznie się poprawiły, a obszary zapalenia skóry między łapami zniknęły. Jego wysypki w pobliżu brzucha również zniknęły.

Rozwiązanie

Okazuje się, że Leo po prostu zareagował na kurczaka. Nie chodzi o to, że kurczak jest złym składnikiem, ale kurczak jest tańszym białkiem, aw większości potraw, które jadł, kurczak był głównym składnikiem. Po przejściu na nowe białko skóra się rozjaśniła.

Konkluzja

Jeśli Twój pies ma problemy ze skórą, spójrz na składniki na opakowaniu karmy dla psów, którą karmisz i zobacz, jakie są źródła mięsa. Jeśli widzisz kurczaka, wołowinę lub jagnięcinę, prawdopodobnie to może być problem. Upewnij się również, że nie zawiera kukurydzy, pszenicy ani soi. Bezzbożowa byłaby dobrym wyborem z jednym nowatorskim białkiem.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *