2 najważniejsze przełomy w alternatywnych źródłach energii w czasach współczesnych!

Alternatywne źródła energii stają się coraz bardziej atrakcyjne wraz ze wzrostem kosztów energii i troski o środowisko. Dwa z najbardziej ekscytujących przełomów w dziedzinie alternatywnych źródeł energii to energia słoneczna i wiatrowa.

Energia słoneczna jest wykorzystywana poprzez umieszczanie paneli słonecznych w miejscu, w którym mogą wchłonąć najwięcej światła słonecznego i przekształcić to ciepło w energię elektryczną. Energia wiatru ma miejsce, gdy energia wiatru jest wykorzystywana do obracania turbiny wiatrowej, która jest podłączona do generatora, ponownie w celu wytworzenia energii elektrycznej.

Ponieważ koszty linii energetycznych i energii gwałtownie rosną, energia alternatywna szybko staje się tańsza i bardziej niezawodna niż kiedykolwiek. Jednak wbrew temu, co niektórzy mogą powiedzieć, energia alternatywna niekoniecznie jest „zerową emisją dwutlenku węgla”, ale jest bardzo blisko i ogólnie jest zrównoważona.

Gdy weźmie się pod uwagę ekologiczny wpływ paliw kopalnych i energii jądrowej, energia alternatywna ma z pewnością mniejszy wpływ. Nadszedł czas na alternatywne źródła energii, co stawia firmy elektryczne i elektryków w doskonałej pozycji do wykorzystania tego dynamicznie rozwijającego się biznesu.

Najbardziej powszechnymi formami, które uważamy za alternatywę dla spalania paliw kopalnych, są energia słoneczna i wiatrowa. Energia słoneczna jest naszym najstarszym źródłem energii, człowiek od zawsze wykorzystywał energię słoneczną bezpośrednio (np. do suszenia ubrań, ogrzewania powietrza lub wody i suszenia żywności), a także pośrednio do zasilania niektórych urządzeń rolniczych, zaopatrujących nas w żywność. Wszyscy możemy wykorzystać tę energię słoneczną bezpośrednio, po prostu przechwytując światło słoneczne.

Systemy fotowoltaiczne to niezawodna i opłacalna metoda wykorzystania energii słonecznej, która przynosi wiele korzyści. Energia słoneczna to szybko rozwijający się sektor w branży energii alternatywnej.

W tym stuleciu zaczęliśmy efektywniej wykorzystywać energię słoneczną i wygląda na to, że w przyszłości zwiększymy jej wykorzystanie. Wspaniałą cechą energii słonecznej jest fakt, że będzie ona istnieć tak daleko w przyszłości, że możemy myśleć o niej jako o nieskończonej.

Ponadto, w przeciwieństwie do paliw kopalnych, wykorzystanie energii słonecznej nie powoduje zanieczyszczenia powietrza ani nie wiąże się z niszczeniem powierzchni Ziemi.

Rolnicy w całej Ameryce odkrywają, że mogą kontrolować wpływ rosnących kosztów paliwa za pomocą opłacalnych systemów solarnych i elektrycznych. Obniżają koszty energii nawet o 70%, stosując alternatywne źródła energii słonecznej do:

1. Ogrzewanie wody i powietrza dla mleczarni

2. Ogrzewanie i regulacja temperatury w szklarniach

3. Ogrzewanie i oświetlenie LED do kurników mięsnych

4. Suszenie upraw

5. Ogrzewanie wody i powietrza do spalania w przetwórstwie spożywczym

6. Pompowanie wody na odludziu

7. Oświetlenie

8. Ogrodzenia elektryczne.

Obecnie wiele rządów oferuje dotacje, aby zachęcić ludzi do przejścia na systemy energii słonecznej w swoich domach. W przypadku systemów zainstalowanych przed 2009 r. federalna ulga podatkowa na energię słoneczną zwraca 30% pierwszego kosztu instalacji fotowoltaicznej w pierwszym roku. Ponadto do 65% kosztów instalacji systemu fotowoltaicznego można odzyskać dzięki zachętom rabatowym Focus on Energy i federalnym ulgom podatkowym, które radykalnie skracają czas potrzebny na spłatę systemu.

Oprócz pomocy środowisku, przejście na domowy system energii słonecznej pomaga również w utrzymaniu dobrego stanu finansów i wartości dodanej w domu. Ale jeśli jesteś poręcznym typem osoby, możesz samodzielnie zbudować własną energię słoneczną i małe systemy turbin wiatrowych. Budując własną turbinę wiatrową i generator zasilany energią słoneczną, możesz zaoszczędzić pieniądze przy tworzeniu domowych systemów zielonej energii.

Energia wiatrowa była wykorzystywana na lądzie od czasu, gdy starożytni Persowie zbudowali pierwszy wiatrak w VII wieku naszej ery Energia wiatrowa była nadal pozyskiwana przez następne stulecia, wczesne wiatraki były używane do napędzania kamieni młyńskich, pomp i kuźni.

Energia wiatrowa jest zasobem występującym w obfitości i łatwo dostępnym w większości części świata. Energia wiatrowa, odnawialne źródło energii elektrycznej, jest najszybciej rozwijającym się źródłem energii na świecie. Energia wiatrowa lub energia wiatrowa to najnowszy sposób wytwarzania energii bez naliczania rachunków za prąd.

Ponieważ jest dostępna przez cały rok i jest bardziej trwałym rodzajem energii, energia wiatru może być wykorzystywana do celów praktycznych, takich jak wytwarzanie energii elektrycznej, ładowanie akumulatorów, pompowanie wody lub mielenie ziarna.

Systemy energii wiatrowej oferują czystą, przystępną cenowo alternatywę dla energii elektrycznej wytwarzanej z paliw kopalnych. Są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie i opłacalnych źródeł odnawialnych dostępnych obecnie i można je łatwo zainstalować, zajmując minimalną przestrzeń.

Energia wiatrowa jest czystą, opłacalną opcją pochodzącą z obfitych zasobów krajowych i może być przekształcona w energię elektryczną za pomocą generatora elektrycznego. Wiatry o prędkości zaledwie 10 mil na godzinę to wszystko, czego potrzeba do wytworzenia użytecznej energii elektrycznej.

Przewaga energii wiatrowej nad tradycyjnymi metodami pozyskiwania energii wynika z faktu, że w miarę jak jest ona coraz tańsza w produkcji, może wkrótce stać się najtańszym sposobem wytwarzania energii na dużą skalę.

Wszędzie powstają farmy wiatrowe, które wykorzystują energię wiatru do zasilania naszych społeczności za pośrednictwem głównych sieci elektroenergetycznych. Ponieważ wiatry są silniejsze wyżej nad ziemią, wieże turbin wiatrowych mają około 30 metrów wysokości, aby wirnik mógł złapać więcej wiatru.

Udoskonalenia projektowe, takie jak wydajniejsze łopaty wirnika, w połączeniu ze wzrostem liczby zainstalowanych turbin wiatrowych, pomogły od 1990 r. zwiększyć moce wytwórcze energii wiatrowej na świecie o prawie 150 procent. średnio jednej tony emisji gazów cieplarnianych.

Energia alternatywna jest czystsza niż energia z paliw kopalnych, jest odnawialna, zapewnia niezależność od zagranicznej ropy, pomaga kontrolować rosnące rachunki za energię elektryczną i umożliwia rozwój nowych obiektów w większej liczbie obszarów.

Inną sprawą jest to, że paliwa kopalne (gaz ziemny, ropa naftowa i węgiel) nie są zasobem odnawialnym i oprócz negatywnego wpływu na nasze środowisko, wyczerpują się iw końcu zostaną całkowicie wyczerpane.

W USA energia wiatrowa stanowi mniej niż jeden procent wytwarzanej energii elektrycznej, ale zainstalowana moc wzrasta średnio o ponad 20 procent rocznie, a ponadto istnieje wiele małych urządzeń wykorzystujących energię wiatrową, które można wykorzystać do generowania energii elektrycznej, a większość z nich jest bardzo opłacalna w dostarczaniu znacznych ilości energii elektrycznej.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *