Ćwiczenia na cellulit – cardio i izometria

Szacuje się, że około 75% kobiet cierpi na różnego stopnia cellulit. Złogi tkanki tłuszczowej na pośladkach i udach kobiet powodują cellulit, który często może prowadzić do wgłębień i nierównego wyglądu skóry. Istnieją sposoby na naturalne zmniejszenie cellulitu bez operacji lub innych inwazyjnych procedur, a jedną z tych metod są ćwiczenia. Większość lekarzy zgadza się, że ćwiczenia sercowo-naczyniowe są najskuteczniejszym sposobem na zmniejszenie cellulitu. Do najpopularniejszych form ćwiczeń sercowo-naczyniowych należą jogging, aerobik lub pływanie. Zasadniczo każdą formę ćwiczeń, która podnosi tętno, można uznać za ćwiczenia sercowo-naczyniowe. Podczas ćwiczeń sercowo-naczyniowych konieczne jest, aby dana osoba zachowywała prawidłowe praktyki oddechowe.

Znaczenie ćwiczeń sercowo-naczyniowych polega na tym, że kiedy tętno kobiety jest podwyższone, spala kalorie. Kalorie często pochodzą ze złogów tłuszczu w całym ciele. W celu skutecznego leczenia cellulitu zaleca się kobietom wykonywanie ćwiczeń sercowo-naczyniowych około trzy razy w tygodniu, jednorazowo przez trzydzieści minut. Dodatkowo ta forma leczenia cellulitu ud poprawia krążenie krwi, co pozwala na wypłukanie potencjalnie szkodliwych toksyn z organizmu. Ćwiczenia poprawiające siłę mięśni lub trening siłowy są również skuteczne w zmniejszaniu widoczności cellulitu. Te konkretne ćwiczenia, takie jak przysiady i wypady, mogą być używane do celowania w określony obszar ciała, w którym występuje cellulit.

Ćwiczenia izometryczne stały się ostatnio popularną metodą ukierunkowaną na redukcję cellulitu ud w organizmie. Ćwiczenia izometryczne różnią się od tradycyjnych metod ćwiczeń tym, że docelowa grupa mięśni kurczy się, ale nie wykonuje pełnego zakresu ruchu. Największą zaletą ćwiczeń izometrycznych jest to, że można je wykonywać praktycznie wszędzie, nawet siedząc na krześle. Wykonuje się je po prostu napinając mięśnie brzucha i mięśnie obszaru docelowego. Skurcz utrzymuje się przez około trzydzieści sekund, a następnie zostaje zwolniony. Ważne jest, aby osoba pamiętała o oddychaniu przez nos podczas wykonywania ćwiczeń. Jeśli kobieta nie jest pewna, jakie ćwiczenia wybrać, może skorzystać z pomocy trenera personalnego. On lub ona będzie w stanie pomóc danej osobie w opracowaniu procedur treningowych, które najskuteczniej będą ukierunkowane na obszary ciała podatne na cellulit.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *