Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa aerobowego i kardio

Witaj świecie. Wielu z was bierze udział w zajęciach aerobiku na siłowni lub ćwiczy kalistenikę, aby zaspokoić swój apetyt na fitness. Jeden z najlepszych cytatów, jakie spotkałem po drodze, brzmi: „Rób wszystko z umiarem, łącznie z umiarem”. Oznacza to dokładnie to, co jest napisane. Na siłowni zwykle wykonujemy te same ćwiczenia aerobowe,

te same treningi oporowe, wykonuj je z taką samą liczbą powtórzeń, z tą samą szybkością, w te same dni iz tą samą wagą itp. Bez wątpienia spowoduje to przeciążenie schematu i zmniejszy efektywność treningu.

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas treningu aerobowego.

1. Noś odpowiednio dopasowane buty i zawiąż je luźno w obszarze palców, aby palce u stóp mogły się rozsuwać podczas ruchów, i ciasno wokół podbicia stopy, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo utraty naturalnego wysklepienia stopy. Są to ćwiczenia, które należy wykonywać, aby zmniejszyć ból spowodowany szynami piszczelowymi i ostrogami piętowymi. Jeśli doświadczasz tych objawów bólu stopy i dolnej części nogi, możesz również zajrzeć do wkładek, aby zamortyzować wstrząs.

2. Złotą zasadą jest, aby nigdy nie jeść obfitego posiłku przed treningiem aerobowym, ponieważ spowoduje to skurcze żołądka, a nic tak nie powstrzymuje aerobiku jak skurcze żołądka. Jeśli bierzesz udział w maratonie lub biegu na krótki dystans, poprzedniej nocy prawdopodobnie powinieneś załadować węglowodany, ponieważ są one doskonałym źródłem energii. Tłuszcz jest przechowywany i wykorzystywany jako energia również wtedy, gdy węglowodany nie są dostępne, ale jest to dodatkowe źródło energii.

3. Staraj się nie przyjmować żadnych leków ani sztucznych środków pobudzających lub uspokajających, takich jak pigułki odchudzające, kawa lub alkohol ze względu na negatywny wpływ na płuca, układ oddechowy i serce.

Oto kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, których należy przestrzegać, aby uniknąć typowych problemów podczas ćwiczeń aerobowych!

Archinator

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *