Poznaj alternatywną kulturę Berlina

Najbardziej intrygującym urokiem stolicy Niemiec, Berlina, może być to, że tak bardzo różni się od reszty kraju. Dla wielu miasto jest niemal wyspą w kraju, oddzieloną kulturowo nie tylko od niemieckiego etosu, ale także od innych miejsc w Europie.

Jeśli chcesz poznać alternatywne bicie serca miasta, oto kilka wskazówek.

Europejska Stolica Sztuki Ulicznej

Rezerwacja w jednym z nowoczesnych schronisk młodzieżowych w mieście to doskonały punkt wyjścia. Alternatywna kultura Berlina to tylko jeden z aspektów tej złożonej metropolii. Najlepsze hostele oddają bardziej mainstreamowy etos, a niedrogie doświadczenie nie musi oznaczać kompromisu w zakresie jakości, a mimo to zapewnią Ci miejsce w samym centrum kwitnącego centrum alternatywnego życia. Z pozoru ten aspekt jest chyba najlepiej ilustrowany przez sztukę uliczną. Od Kreuzberga po Alexanderplatz nie brakuje ulicznych artystów, galerii i pracowni niezależnych artystów ukrytych w niszach lub wystawionych na skwerach. Niewiele miast w Europie może dorównać temu zaangażowaniu w alternatywną ekspresję, a najlepsze lokale szczycą się tworzeniem naprawdę wciągających wrażeń dla odwiedzających.

Wycieczka wydajnościowa

Jedną z największych zalet pobytu w jednym ze schronisk młodzieżowych w Berlinie są kontakty, które możesz nawiązać. Często zatrudniani przez miejscowych, którzy są częścią sieci alternatywnych grup społecznych w mieście, są bogactwem informacji, które tylko czekają, aby je wykorzystać. Na przykład wiele hosteli organizuje alternatywne wycieczki lub oferuje bezpłatny wstęp do niszowych barów i miejsc występów. Możesz odkryć ukryte pokłady sztuki, komedii, muzyki, tańca i filozoficznych dyskusji, z wyraźnym podziemnym posmakiem, na które możesz nie natknąć się łatwo na własną rękę.

Alternatywne życie nocne

Podobnie jak inne europejskie stolice, Berlin przyciąga tłumy młodych ludzi ze względu na eklektyczne życie nocne. Tysiące podróżnych przyjeżdża każdego miesiąca, aby poznać bary, restauracje, teatry, sale koncertowe i kluby, które przeniknęły do ​​tak wielu miejskich ulic i podmiejskich enklaw. Wiedza o tym, gdzie się udać i jakie są specjalne wydarzenia, może być trudna dla turysty, ale schroniska młodzieżowe oferują łatwą i bezpieczną bazę wypadową do zagłębienia się w najbardziej innowacyjne i niszowe sceny życia nocnego na świecie.

Alternatywa dla alternatywy

Kluczem do atrakcyjności kultury alternatywnej w dowolnym miejscu jest jej zdolność do zmiany kształtu. Idee i trendy są nieustannie kwestionowane, odnawiane i poddawane recyklingowi, a wiele osób szuka alternatywy dla dominującej kultury alternatywnej! Berlin oferuje zapierającą dech w piersiach gamę rozwijających się kultur, które można odkrywać tuż za progiem doskonałych schronisk młodzieżowych, od wycieczek permakulturowych po tajne kluby książki oświetlone świecami — wystarczy, abyś był zajęty przez tygodnie.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *