Płyty DVD z ćwiczeniami w domu są cennymi narzędziami do ćwiczeń

Od czasów, gdy Jane Fonda i jej grupa ćwiczących w trykotach i ocieplaczach na nogi na VHS – czyli Video Home System dla osób poniżej 25 roku życia – ćwiczący uwielbiają wygodę ćwiczeń w domu. Kasety VHS już dawno przeszły drogę dinozaurów, ale fanatyzm fitnessu w domu wciąż żyje i ma się dobrze. Płyty DVD z ćwiczeniami w domu są realną opcją dla tych, którzy nie mają członkostwa w siłowni. Dzięki mnóstwu domowych płyt DVD zaostrzenie kłopotliwych miejsc nigdy nie było łatwiejsze.

Dostępność

Przeciętny cierpiący na bezsenność może najprawdopodobniej wystukać nazwy popularnych programów DVD z ćwiczeniami w domu, które zaśmiecają fale radiowe w późnych reklamach informacyjnych. Programy te twierdzą, że przemiany ciała trwają od 60 do 90 dni, jeśli będziesz ich pilnie przestrzegać. Ale dla tych, którzy nie dają się tak łatwo wciągnąć w wir nocnych reklam informacyjnych, masz możliwość zakupu w lokalnym domu towarowym lub za pośrednictwem internetowych firm DVD. Dodatkową zaletą zakupów online są recenzje klientów, które informują, czy płyta DVD jest warta twoich pieniędzy.

Czas i wysiłek

Ogromny szum wokół szaleństwa na temat programów fitness w domu spowodował, że znalazło się wielu modnych skoczków. Ale zanim zrezygnujesz z członkostwa w siłowni, powinieneś wiedzieć, że DVD z ćwiczeniami w domu wymagają takiego samego wysiłku i konsekwencji, jak chodzenie na siłownię; nie możesz osiągnąć rezultatów, jeśli nie ćwiczysz. Podobnie jak w przypadku każdego planu ćwiczeń, musisz konsekwentnie naciskać przycisk „Odtwarzaj” na odtwarzaczu DVD. Oczywiście żaden program treningowy nie przebije złej diety, bez względu na to, jak bardzo jesteś pilny, więc pamiętaj, aby wziąć pod uwagę również swoje nawyki żywieniowe.

Zalety DVD z fitnessem

Ponieważ płyty DVD z ćwiczeniami są dostarczane z zaprogramowanymi ćwiczeniami, nie ma potrzeby zgadywania. Jest to korzystne dla osób, które nie mają doświadczenia w tworzeniu planów treningowych. Te plany treningowe są w większości prowadzone przez energicznych ekspertów fitness, którzy prowadzą i zachęcają do intensywnego treningu i „poczucia palenia”. Osoby ćwiczące mogą mieć pewność, że programy te zostały zaprojektowane tak, aby dawały im świetne rezultaty, jeśli włożą w to konsekwencję i wysiłek.

Przestarzały pomysł, że uzyskanie formy wymaga członkostwa w siłowni, jest dla niektórych rażącym nieporozumieniem. Ćwiczenia mogą być korzystny bez względu na to, gdzie to robisz. Twoje ciało nie dba o to, czy jesteś w domu, czy na siłowni w otoczeniu grupy ludzi. Trening w domu może być równie skuteczny jak trening na siłowni – i to bez zbiorowego zapachu potu innych osób wokół ciebie.

Jeśli lubisz różnorodność, dostępne są domowe treningi dla osób z różnych środowisk. Dla seniorów, przyszłych mam, dzieci, miłośników fitnessu — bez względu na to, jakie są Twoje cele fitness, dostępne są treningi w domu, które odpowiadają Twoim gustom.

Cons DVD z fitnessem

Jedynym zastrzeżeniem związanym z tą metodą ćwiczeń jest czynnik nudy. Wrzucanie codziennie tego samego starego DVD może być teraz wygodne, ale nadgodziny mogą sprawić, że twoje ciało to zrobi Płaskowyż. Jeśli nie widzisz już rezultatów i czujesz, że trening jest zbyt łatwy, zdecydowanie czas go zmienić. Więc jeśli jesteś skłonny do ćwiczeń w domu, upewnij się, że zmieniasz swoją kolekcję płyt DVD i zmieniaj ją mniej więcej co sześć tygodni, aby zachować świeżość.

Bezpieczeństwo Obawy

Jeśli cierpisz na choroby, które mogłyby stanowić zagrożenie dla twojego samotnego treningu w domu, fitness DVD może nie być dla ciebie najlepszą opcją. Zaleca się ćwiczenia na siłowni w obecności profesjonalistów fitness.

Informacje zawarte w tym artykule służą wyłącznie celom edukacyjnym i nie powinny być wykorzystywane do diagnozowania lub kierowania leczeniem bez opinii pracownika służby zdrowia. Każdy czytelnik zaniepokojony stanem swojego zdrowia powinien skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *