Korzyści z joggingu

Jogging jest jednym z najlepszych programów ćwiczeń, ponieważ przynosi wiele korzyści. Możesz to robić niezależnie i pomaga to zbudować dobrą sylwetkę poprzez stymulację tętna, łagodzenie stresu, tonizację mięśni, a także zapobiega wielu problemom związanym ze starzeniem się. Zwiększa poziom energii, daje poczucie dyscypliny i jest bardziej zorientowany na wyniki niż jakikolwiek inny rodzaj treningu. Pomaga spalać kalorie i zachować formę.

Istnieje kilka wad, które przynosi jogging, takich jak nadwyrężenia i kontuzje mięśni lub stawów. Wskazane jest, aby przed rozpoczęciem tego treningu spotkać się z lekarzem. Po pierwsze, musisz potwierdzić, czy masz inne problemy zdrowotne, które mogą powodować stres fizyczny, jeśli ćwiczysz zbyt intensywnie. Uzyskanie zaświadczenia lekarskiego jest naprawdę konieczne, jeśli masz nadwagę lub w rodzinie występowały problemy z ciśnieniem krwi i sercem lub jeśli masz więcej niż 60 lat.

Kiedy zaczynasz biegać, postępuj zgodnie ze zwykłymi wytycznymi. Na początek wykonaj rozgrzewkę, lekkie rozciąganie i ustal tempo, które jest dla Ciebie najwygodniejsze. Możesz stopniowo zwiększać prędkość. Nie garb się i nie machaj naturalnie ramionami. Nie pozwól im się przemęczać. Kiedy zdarzy ci się wejść na wzgórze, pochyl się lekko.

Aby uniknąć kontuzji, zwiększ swoją aktywność tylko o 1-2 minuty dziennie. Po kilku tygodniach sprawdź swoje postępy, a następnie odpowiednio zwiększ lub zmniejsz aktywność.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *