Jaka jest różnica między odkażonym a wysterylizowanym puchem gęsim?

Jeśli kiedykolwiek miałeś kołdrę z gęsiego puchu lub poduszkę z pierza, która miała zapach lub mogła pachnieć trochę stęchlizną, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wypełnienie z gęsiego puchu nie zostało odpowiednio wyczyszczone na poziomie fabrycznym i otrzymałeś produkt gorszej jakości.

Ludzie nie są uczuleni na gęsi puch i pierze. Są uczuleni na resztki gęsiego puchu i pierza.

W rzeczywistości ludzie nie są uczuleni na gęsi puch, gęsie pierze lub puchowe pierze – to na to, co pozostaje na gęsim puchu przed wypchaniem kołdry lub poduszki, ludzie są uczuleni.

Może to źle zabrzmieć, ale rzeczy takie jak roztocza, sierść, tłuszcze i oleje są bardzo powszechne w niepranym gęsim puchu. To właśnie te rzeczy, które niewyprane powodują u niektórych osób alergie i reakcje alergiczne. To właśnie te przedmioty powodują nieprzyjemne zapachy w produktach z gęsiego puchu.

Kiedy materiał z gęsiego puchu jest niewłaściwie prany na poziomie fabrycznym i niektóre produkty powodują alergie, większość ludzi błędnie kojarzy alergię jako bezpośrednio związaną z wypełnieniem z gęsiego puchu i pierza. Ponieważ wiele osób tak naprawdę nie jest świadomych tych faktów, zakładają, że to właśnie na gęsi puch są uczuleni.

Jeśli kiedykolwiek czułeś się niekomfortowo lub doświadczyłeś reakcji alergicznej na coś, co uważasz za gęsi puch, istnieje wiele sposobów uniknięcia przyszłej reakcji. Wszystko sprowadza się do doboru odpowiedniego produktu.

Zapewniam, że nie masz alergii na odpowiednio oczyszczone i wysterylizowane materiały z puchu gęsiego. Odpowiednio wyczyszczony i wysterylizowany puch gęsi staje się „prawdziwie hipoalergiczny”. Ten rodzaj gęsiego puchu został całkowicie pozbawiony wszelkich materiałów powodujących alergie i poddany obróbce cieplnej, aby stał się całkowicie sterylny przed umieszczeniem go w powłoce kołdry lub poduszki.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są skorupy „puchowe”. Puchowe skorupy nie przeciekają. Nic nie wchodzi, nic nie wychodzi. Gdy prawdziwie hipoalergiczny puch gęsi zostanie umieszczony w puchowej powłoce, masz gwarancję, że produkt jest wolny od alergii.

Niektóre rzeczy, których należy się obawiać, to produkty wypełnione puchem, które twierdzą, że są „oczyszczone”. Istnieje różnica między słowami „oczyszczony” i „wysterylizowany”.

– Dezynfekcja to zabieg chemiczny. Może być stosowany w czasach, gdy gęsi puch nie jest czyszczony zgodnie z prawdziwie hipoalergicznymi standardami. Spryskując gęsi puch chemicznym środkiem odkażającym, producenci tylko maskują problem alergii, nie rozwiązując go.

– Sterylizacja puchu gęsiego jest wynikiem obróbki cieplnej w czasie. Najlepsi producenci będą prać puch gęsi, aby był całkowicie wolny od kurzu, sierści i roztoczy. Następnie podgrzeją gęś w ogromnych komercyjnych suszarkach aż do temperatury przekraczającej 120 stopni Celsjusza. Po podgrzaniu gęsiego puchu do takiej temperatury jest on przetrzymywany przez minimum 30 minut, co zapewnia sterylizację materiału gęsiego.

Ze względu na tę kluczową różnicę, odkażonego puchu gęsiego nie można uznać za „prawdziwie” hipoalergiczny puch gęsi, a zatem jest to produkt gorszej jakości, znacznie tańszy niż sterylizowany puch gęsi.

Zgodnie z normami północnoamerykańskimi istnieje wiele wymagań, które musi spełniać puch gęsi, aby można go było uznać za hipoalergiczny. Minimalne standardy branżowe dotyczące zmętnienia to 500 mm. Najlepsi producenci w branży ustalają własne wewnętrzne standardy mętności na poziomie 800 mm, aby zapewnić prawdziwie hipoalergiczny materiał z gęsiego puchu.

W innym artykule wyjaśnię dokładnie, czym jest „mętność” i jak jest obliczana. Inną specyfikacją czystości, którą ujawnię, jest „liczba tlenowa”. Są to dwie największe specyfikacje, które określają jakość czystości materiału wypełniającego z gęsiego puchu.

Jak widać, istnieje wiele czynników, które składają się na czystość i jakość prawdziwie hipoalergicznego puchu gęsiego i niezwykle ważne jest, abyś był świadomy tych czynników przy zakupie kolejnej luksusowej kołdry, poduszki lub odzieży z gęsiego puchu.

Nie daj się zwieść firmom, które twierdzą, że ich puch gęsi jest wolny od alergii, podczas gdy nie pozbawiają swoich materiałów substancji alergizujących! Bądź na bieżąco, żyj dobrze.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *