Jak wykonywać cardio, aby uzyskać prawidłowe tętno i utratę wagi

Cardio jest dobrze znane z tego, że pomaga schudnąć, zachować formę i promować zdrowy styl życia. Wszyscy znamy tę podstawową wiedzę na temat pracy cardio z maksymalnym tętnem. Problem polega jednak na tym, że wiele osób nie rozumie czterech podstawowych powodów wykonywania cardio, jeśli chodzi o osiąganie różnych celów fitness poprzez maksymalne tętno.

Musisz zrozumieć, jak osiągnąć maksymalne tętno i jak podnieść je na tyle, aby osiągnąć określone cele fitness. Pozwól więc, że podam ci cztery główne cele, które ludzie mają do czynienia z kardio.

Oto cztery główne powody:

– Konsekwentne utrzymywanie ogólnego ogólnego stanu zdrowia

– Osiągnięcie określonych celów w zakresie utraty wagi (utrata tkanki tłuszczowej), aby stać się szczupłym

-Dotrzyj do określonego punktu treningu aerobowego, takiego jak określone cele fitness

-Osiągnij punkt optymalnego zdrowia dzięki maksymalnemu kondycjonowaniu

To są cztery główne powody, dla których wiele osób wykonuje cardio i dąży do zwiększenia tętna. Wiele osób próbowało osiągnąć te określone cele, jednak problem polega na tym, że wiele osób nie wie, jak je osiągnąć i jak ustawić tętno na odpowiednim poziomie, aby osiągnąć te cele.

Dlatego chciałbym dokładniej wyjaśnić, jak osiągnąć każdy z tych indywidualnych celów fitness poprzez odpowiednie cardio i dokładną metodę, którą musisz wdrożyć i przestrzegać, aby uzyskać maksymalne tętno.

Jak obliczyć maksymalne tętno

Teraz głównym problemem jest to, że wiele osób nie wie, jak obliczyć maksymalne tętno. W tym miejscu chcę wyjaśnić, jak to zrobić poprawnie i jaką metodą należy się kierować. Teraz, aby obliczyć tętno, istnieją dwie różne specyfikacje, według których je obliczysz.

Albo jesteś mężczyzną, albo jesteś kobietą. Więc w przypadku mężczyzn musisz odjąć swój wiek od 220 i postępować zgodnie z instrukcjami, które wyjaśnię w dalszej części artykułu. W przypadku kobiety odejmiesz swój wiek od 227 i wykonasz kroki, które wyjaśnię.

Właściwy puls serca dla dobrego ogólnego stanu zdrowia

Wiele osób codziennie zmaga się z osiągnięciem dziennej minimalnej liczby ćwiczeń potrzebnych do utrzymania podstawowego, ogólnego stanu zdrowia. Wielu z nas znajduje się poniżej standardu podstawowego zdrowia i musi osiągnąć znacznie wyższy poziom, jeśli chce żyć dłużej i zdrowiej.

Jak więc utrzymać dobry ogólny stan zdrowia poprzez cardio i jak to obliczyć, aby wiedzieć, że robisz to dobrze? Cóż, aby utrzymać ogólny dobry stan zdrowia, musisz wykonywać wystarczającą ilość ćwiczeń cardio w oparciu o maksymalne tętno.

Zaleca się ćwiczenia przez 40 minut dziennie przy 50% maksymalnego tętna, jeśli chcesz prowadzić zdrowy tryb życia z niewielkimi lub żadnymi problemami.

Jak obliczyć tętno dla dobrego ogólnego stanu zdrowia

Jak więc obliczyć 50% maksymalnego tętna? Po prostu zrób to, co powiedziałem na początku i odejmij swój wiek od 220, jeśli jesteś mężczyzną, i 227, jeśli jesteś kobietą, wtedy odejmujesz 50% od tej liczby.

Na przykład, mam 19 lat, więc odjąłbym 19 od 220, co dałoby 201. Następnie pomnożyłem 201 przez 0,5, co dla was, osób niematematycznych, byłoby równoznaczne z wzięciem 50% z 201 Następnie obliczyłbym to i zobaczył, że 100,5 musiałoby być moim maksymalnym tętnem, które ćwiczę przez 40 minut dziennie.

Zasadniczo, jeśli chcę utrzymać ogólny dobry stan zdrowia, wykonywałbym cardio przez 40 minut dziennie z maksymalnym tętnem 100,5. W ten sposób obliczam, aby wiedzieć, czy uzyskuję odpowiednie wyniki moich ćwiczeń cardio dla utrzymania podstawowego, ogólnego stanu zdrowia.

W ten sposób powinieneś codziennie obliczać swoje maksymalne tętno, aby nie schudnąć, a po prostu zachować zdrowy tryb życia, który sprzyja dłuższemu życiu. Za chwilę przejdziemy do tego, co jest potrzebne do utraty wagi.

Właściwe tętno do utraty wagi

Głównym pytaniem wielu osób, które chcą schudnąć, jest: „Jak skutecznie schudnąć dzięki cardio?” Wiele osób wykonuje cardio, ale nie robi tego prawidłowo lub nie wykonuje odpowiednich ćwiczeń, aby osiągnąć maksymalne tętno.

Istnieje jednak prosty sposób na obliczenie tego, abyś wiedział, czy naprawdę wykonujesz wystarczająco dużo cardio, wystarczająco ciężko, aby stracić duże ilości tkanki tłuszczowej. Zalecana ilość ćwiczeń cardio, które musisz wykonać, aby skutecznie stracić jak najwięcej tłuszczu, to wykonywanie ćwiczeń cardio przez 40 minut przez 5-6 dni w tygodniu.

Choć może to zabrzmieć łatwo, jest jeszcze jedna część równania maksymalnego tempa pracy serca. Musisz obliczyć, jak ciężko musisz pracować przez ten wyznaczony czas, aby szybko zniszczyć tkankę tłuszczową. Tak więc, oprócz wykonywania cardio przez 40 minut 5-6 dni w tygodniu, musisz ćwiczyć przy 65% ​​maksymalnego tętna. Proste prawda?

Jak obliczyć puls serca w celu skutecznej utraty tłuszczu

Jak to teraz obliczyć, aby wiedzieć, że pracujesz wystarczająco ciężko, aby naprawdę zniszczyć tkankę tłuszczową? Wszystko, co musisz zrobić, to odjąć swój wiek od 220, jeśli jesteś mężczyzną, lub odjąć swój wiek od 227, jeśli jesteś kobietą.

Gdy to zrobisz, weźmiesz 65% tej końcowej liczby i jest to liczba, jaką musi mieć Twoje maksymalne tętno. Jest to liczba, którą Twoje tętno musi utrzymywać podczas pełnego okresu treningu cardio, jeśli naprawdę chcesz stracić tkankę tłuszczową wyjątkowo szybko i naturalnie.

W ten sposób musisz codziennie obliczać swoje maksymalne tętno, aby schudnąć tak bardzo, jak chcesz.

Właściwe tętno do treningu aerobowego

Teraz dla tych, którzy chcą wyjść poza normalną utratę wagi i faktycznie zmaksymalizować swoją wytrzymałość i wytrzymałość, mogą dążyć do maksymalnego tętna, które promuje prawidłowy trening aerobowy. Aby wykonywać prawidłowe cardio tak ciężko i tak długo, jak tego potrzebujesz, musisz ćwiczyć 40 minut 3-5 razy w tygodniu przy 75% maksymalnego tętna.

To nie tylko pomoże ci stracić ogromne ilości wagi, ale wypchnie cię poza ten „poziom utraty wagi” i przeniesie twoją wytrzymałość i wytrzymałość na zupełnie nowy poziom.

Jest to zasadniczo dla osób, które są dość sprawne i zdrowe, które chcą zrzucić trochę dodatkowej wagi. Lub może to być dla osób dążących do wysokich celów, które chcą osiągnąć te cele odchudzania w jak najkrótszym czasie.

Jak obliczyć tempo pracy serca podczas treningu aerobowego

Skąd więc wiesz, czy przekroczyłeś przeciętne cardio odchudzające i naciskasz na zwiększenie wytrzymałości i sprawności? Cóż, wszystko, co musisz tutaj zrobić, to pamiętać, że wykonujesz cardio przez 40 minut 3-5 razy w tygodniu przy 75% maksymalnego tętna.

Sposób, w jaki to obliczasz, polega na odjęciu swojego wieku od 200, jeśli jesteś mężczyzną, lub odjęciu swojego wieku od 227, jeśli jesteś kobietą. W ten sposób możesz obliczyć, jakie powinno być Twoje tętno przez cały czas wykonywania cardio. Następnie, gdy już to rozgryziesz i wiesz, jakie powinno być twoje tętno, po prostu utrzymuj je w ten sposób, a przekroczysz swój normalny poziom sprawności.

Właściwe tętno dla absolutnego maksymalnego kondycjonowania

Teraz to jest dla tych osób, które chcą mierzyć wyjątkowo wysoko i osiągać cele, o których nigdy nie myślały, że są możliwe. Zasadniczo dążysz do uzyskania tak sprawnej i zdrowej sylwetki, na jaką pozwala Twoje ciało. To buduje maksymalną wytrzymałość i wytrzymałość podczas intensywnych treningów i aktywności, które wymagają krótkich, potężnych przypływów energii.

W przypadku tego rodzaju treningów cardio będziesz oddychać tak ciężko, jak to tylko możliwe, i naprawdę wystawisz swoje ciało do granic możliwości. Nie ma ograniczeń co do ilości tkanki tłuszczowej, którą możesz zniszczyć za pomocą tylko jednego z tych treningów cardio.

Jak obliczyć tętno dla absolutnego maksymalnego kondycjonowania

Teraz, w oparciu o trzy ostatnie metody, sposób obliczania maksymalnego tętna pozostał prawie taki sam. Tak więc, ponieważ metoda obliczeń pozostała stabilna, jak myślisz, co zrobimy, aby obliczyć tętno dla maksymalnej kondycji?

Tak, odejmiemy nasz wiek od 220, jeśli jesteśmy mężczyznami, i odejmiemy nasz wiek od 227, jeśli jesteś kobietą. Potem liczby się zmieniają i weźmiesz 85% tej ostatecznej liczby, i to będzie twoje tętno.

Tak, w przypadku Ultimate Conditioning (dla szalonych osób fitness) musisz wykonywać treningi cardio na poziomie 85% maksymalnego tętna. To jest dynamicznie znaczące. Powodem tej wysokiej intensywności jest to, że trenujesz swoje ciało tak, aby było jak najlepsze, aby utrzymać optymalne zdrowie i witalność.

Więc po raz kolejny bierzesz tę ostateczną liczbę po wykonaniu matematyki i to powinno być stałe tętno podczas całego treningu cardio. Pamiętaj, że to jest dla osób, które chcą uzyskać niesamowitą formę i przesunąć swoje ciała do ostatecznych granic, ale to promuje szaloną utratę tłuszczu i daje znacznie szybsze rezultaty.

Tak więc, jeśli jesteś zdeterminowany, sugeruję, abyś zastosował to podejście i zaczął uzyskiwać wyniki Ultimate Fat Loss.

Jak określić, jakie jest twoje tętno podczas treningów

Teraz, gdy już wiesz, jakie jest prawidłowe tempo pracy serca dla różnych celów, musisz być w stanie określić, jakie jest Twoje tętno podczas ćwiczeń. Więc wszystko, co musisz zrobić, to wyjść i znaleźć najlepszy wszechstronny monitor pracy serca i nauczyć się zwracać szczególną uwagę na to, co mówi twój pulsometr podczas treningów.

Zapisz informacje i dowiedz się, jak przejąć kontrolę nad utratą wagi i zdrowiem już dziś. Jest to ogromne dla każdego, kto chce naprawdę naturalnie i łatwo stracić tłuszcz, więc teraz, gdy masz odpowiednią wiedzę, idź tam i wykorzystaj ją.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *