Czy ogrodzenie z drutu kolczastego to jedyna alternatywa dla ochrony Twojej własności?

Ogrodzenia z drutu kolczastego (lub drutu kolczastego) od dawna są jednym z powszechnych materiałów używanych do ochrony granic posesji i ograniczania zwierząt. Ten rodzaj ogrodzenia jest wykonany ze skręconych pasm drutu, które mają ostre jak brzytwa zadziory wyściełające powierzchnię. Te występy z kolcami okazały się przydatne w powstrzymywaniu bydła i żywego inwentarza przed rzucaniem się na ogrodzenie.

Ostre kolce mogą zaczepić lub przebić ich skórę, co na ogół powoduje, że zwierzęta powstrzymują się od prób odepchnięcia ogrodzenia. Większość zwierząt gospodarskich szybko uczy się respektować granice drutu kolczastego i utrzymuje bezpieczną odległość od drutu karzącego. Nawet ludzie i drapieżniki mogą zostać powstrzymani przed wejściem na teren otoczony drutem kolczastym.

W zależności od konstrukcji ogrodzenia i użytego materiału, kolce mogą być oddalone od siebie o kilka stóp na każdym pasie lub mogą być oddalone o zaledwie kilka cali. Ten rodzaj ogrodzenia jest naciągany na słupki przed jego zabezpieczeniem, co nie daje niciom ogrodzenia prawie żadnej elastyczności i sprawia, że ​​​​jest to trudna do pokonania bariera. Ogrodzenia mogą wykorzystywać jeden drut lub kilka odcinków drutu, aby stworzyć barierę trudną do przekroczenia.

Oprócz powodowania bólu i obrażeń zwierząt, ogrodzenie z drutu kolczastego może zrobić to samo dla ludzi, którzy nieumyślnie zetkną się z nim. Nawet naprawa i konserwacja mogą być niebezpieczne i czasochłonne. Jest wielu ludzi, którzy uważają, że korzyści płynące z ogrodzenia z drutu kolczastego są równoważone przez te problemy.

Czy zastanawiałeś się: „Czy ogrodzenie z drutu kolczastego jest alternatywą dla ochrony Twojej własności?” Istnieje kilka alternatyw dla ogrodzenia z drutu kolczastego na Twojej posesji, które jest bardziej humanitarne dla zwierząt i może oferować ten sam rodzaj wysokiej ochrony. Możesz rozważyć elektryczne, stalowe lub plecione ogrodzenia z drutu dla swoich potrzeb. Wszystko to można wykorzystać do skutecznej ochrony inwentarza żywego i oznaczania granic posiadłości.

Istnieje kilka bardzo wysokiej jakości plecionych ogrodzeń z drutu, które są już dostępne. Wiele z nich jest wykonanych z drutu o dużej wytrzymałości na rozciąganie, dzięki czemu wytrzymają dłużej i będą wyglądać lepiej niż niektóre ogrodzenia z drutu, które możesz znać. Zwierzęta są łatwe do powstrzymania w granicach tego ogrodzenia i nie są krzywdzone, jeśli zetkną się z drutem. Mogą być używane jako tymczasowe lub stałe ogrodzenia w dowolnym miejscu.

Ogrodzenia elektryczne mogą być wykonane z drutów lub ukryte w splotach lin i taśm. Ogrodzenia te zapewnią wstrząs elektryczny o niskim poziomie, jeśli nastąpi kontakt z przewodami. Zwykle jest to wystarczająco odstraszające, aby trzymać zwierzęta na obszarze ich zamknięcia. Tego typu ogrodzenia pomogą również powstrzymać intruzów lub drapieżniki. Niektóre z tych modeli są nawet zasilane energią słoneczną, co obniża koszty.

Ogrodzenia stalowe mogą być bardzo drogie, ale są również bezpieczne i trwałe. Są one zwykle używane do mniejszych prac związanych z szermierką, a wytrzymałość tego materiału jest niezaprzeczalna. Stalowe ogrodzenie jest często używane dla koni, a jeśli jest prawidłowo zainstalowane i konserwowane, może przetrwać wiele lat.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *