Chikara Reiki Do – Alternatywne Dostrojenie Mistrza Reiki

Chikara Reiki Do została wprowadzona przez mistrzów Judith i Chrisa Conroy. Ci dwaj mistrzowie stosują podstawowe zasady Usui Reiki. Jedyną istotną różnicą ich nauczania w stosunku do innych metod jest to, że Chikara Reiki Do zaczyna się od samodostrojenia.

Rytuał dostrojenia Reiki po prostu łączy uzdrowiciela ze źródłem energii Reiki, która pochodzi od Boga lub Źródła. Podczas tego procesu twoja czakra lub centra energii są aktywowane, aby uzyskać dostęp do energii Reiki. Gdybyś miał dostęp do uniwersalnej energii, mógłbyś użyć jej do leczenia siebie lub innych.

Chikara Reiki Do wierzy, że możesz sam przeprowadzić proces dostrajania i nie potrzebujesz mistrza Reiki, aby zrobił to za ciebie. Proces jest również znacznie prostszy niż w przypadku innych dostrojeń Reiki, ponieważ nie trzeba przechodzić przez poziom 1 i 2. Możesz zostać mistrzem w Chikara Reiki w zaledwie 48 godzin.

Podczas gdy większość mistrzów mówi swoim uczniom, że Reiki nie można lub nie należy robić szybko, Judith uważa, że ​​większość mistrzów i kursów w rzeczywistości wprowadza cię w błąd. Można to zrobić w dużo prostszy sposób.

Chikara (co po japońsku oznacza „potężny”) Reiki może być stosowana w leczeniu stresu, niepokoju i innych problemów zdrowotnych. Można to również połączyć z inną alternatywną metodą leczenia, taką jak EFT. Jeśli masz problem w okolicy żołądka, możesz użyć niektórych symboli Reiki i skierować uzdrawiającą energię w okolicy.

Energia uniwersalna może również zostać wysłana z powrotem do czasu, kiedy twój problem zdrowotny pojawił się po raz pierwszy i stał się problemem. W ten sposób uzdrowiciel energii wraca i zmienia przeszłość. Dla niektórych może to brzmieć jak film science fiction, ale wiele osób korzysta z uzdrawiającej korzyści płynącej z Reiki. Ta energia, jak każda inna energia, nie ma ograniczeń co do odległości ani miejsca.

Chikara Reiki Do to świetna alternatywa dla tych, którzy chcieliby się uczyć i zostać mistrzem Reiki bez regularnych wymagań, co zajmuje dużo czasu i inwestycji.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *