Alergie pokarmowe dla psów – objawy

Jedną z najczęstszych alergii, jakiej może doświadczyć pies, jest alergia na pokarm, którym go karmisz. Nawet jeśli pies nigdy w życiu nie wykazywał ani jednej oznaki alergii pokarmowej, może ona rozwinąć się w dowolnym momencie. Może to nawet nie być twoja wina. Niektóre psy mają po prostu genetyczną predyspozycję do alergii. Istnieje jednak kilka powodów, dla których psy są tak podatne na alergie pokarmowe. Karmimy je codziennie tą samą karmą, w naturze by się to nie zdarzyło, a karma jest zrobiona z rzeczy, na które psy są zwykle uczulone.

Składniki suchej karmy dla psów, na które psy są często uczulone, to mięso i zboża. Wołowina jest bardzo powszechnym składnikiem ich jedzenia, a także jedną z głównych rzeczy, na które pies może być uczulony. Inne rzeczy, na które musisz uważać, to produkty mleczne, jajka, kukurydza, wieprzowina i ryby. Jeśli masz powody, by sądzić, że Twój pies może cierpieć na alergię pokarmową dla psów, musisz zwracać szczególną uwagę na składniki pokarmów, które je karmisz. Następnie musisz znaleźć karmę, która nie zawiera żadnego z tych powszechnych składników i musi to być coś, czego pies nigdy wcześniej nie jadł. Jedzenie hipoalergiczne jest prawdopodobnie najlepsze.

Alergia pokarmowa może powodować wiele różnych objawów. Mogą się różnić w zależności od konkretnego psa i pokarmu, na który pies jest uczulony. Diagnozowanie alergii pokarmowej również może być bardzo skomplikowane. Alergie, takie jak alergie wziewne, również mają bardzo podobne objawy. Obie alergie często powodują podrażnienie skóry. Spowoduje to, że pies będzie kompulsywnie drapał, gryzł i lizał określone obszary ciała. Części ciała, które zwykle przeszkadzają nogi, brzuch, ogon i uszy. Alergia wziewna jest zwykle sezonowa, w przeciwieństwie do alergii pokarmowej dla psów. Nie musi to być jednak sezonowe. Jeśli trzymasz w domu roślinę, na którą twój pies jest uczulony, alergia może utrzymywać się przez cały rok.

Nietolerancja pokarmowa, która bardzo różni się od alergii, może również wyglądać bardzo podobnie. Nietolerancja na określony pokarm różni się od alergii tym, że nigdy nie aktywuje reakcji zapalnych organizmu. Ciało zazwyczaj po prostu spróbuje go usunąć z organizmu. Oznacza to, że zwykle powoduje to, że pies ma luźny stolec i może powodować wymioty.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *