Akupunktura Utrata masy ciała? Plus 5-etapowy plan odchudzania

Pamiętam jeszcze w ostatniej klasie liceum – moja najlepsza przyjaciółka od 5 klasy mieszkała we Francji. Napisał, że nie bardzo lubili Amerykanów. „Myślą, że wszyscy jesteśmy grubi” – powiedział. Oczywiście swoją chudą sylwetką zachwiał ich wiarą.

Ale dodał zabawne, a może ironiczne zwieńczenie problemu. „Poszedłem do sklepu i sprzedawali posągi tych grubych ludzi, a u podstawy każdego z nich było napisane„ Amerykanin ”.

Otyłość to nie tylko amerykański problem. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest to problem globalny. Nazywają to globusem. Paradoksalnie, ich zrozumienie tego problemu rozpoczęło się od ich pierwotnej misji wyeliminowania głodu i niedożywienia. Żyjemy w świecie, w którym wielu nie ma nic do jedzenia, a wielu je za dużo. W latach 1995-2000 liczba otyłych dorosłych na całym świecie wzrosła z 200 do 300 milionów. To wzrost o 50% w ciągu zaledwie 5 lat!

Czym jest otyłość, a czym jest nadwaga?

Nadwaga oznacza nadmiar masy ciała. Tą nadwagą mogą być mięśnie, kości, tłuszcz i/lub woda w organizmie. Otyłość odnosi się konkretnie do nienormalnie wysokiego udziału tkanki tłuszczowej. Możesz mieć nadwagę, nie będąc otyłym – na przykład kulturysta lub inny mocno umięśniony sportowiec. Ale wiele osób z nadwagą jest również otyłych. Głównym sposobem określenia, czy masz nadwagę, czy otyłość, jest wskaźnik masy ciała (BMI). Nie mierzy bezpośrednio tkanki tłuszczowej i nie jest specyficzna dla płci, ale daje dość wiarygodne oszacowanie.

Aby znaleźć swoje BMI, podziel swoją wagę (w kilogramach) przez wzrost w metrach do kwadratu. Tak, dla osób mających problemy z matematyką jest to skomplikowane, więc dam wam stronę internetową, która to rozwiąże, kalkulator BMI National Institute of Health (http://www.nhlbisupport.com/bmi/). To bardzo szybko powie Ci, czy jesteś normalny, masz nadwagę lub otyłość, i wykona za Ciebie wszystkie obliczenia i konwersje metryczne!

Nadwagę definiuje się jako BMI powyżej 25 (włącznie z BMI powyżej 30), a otyłość to BMI powyżej 30. Tak więc wszyscy otyli ludzie mają nadwagę, ale nie wszyscy ludzie z nadwagą są otyli.

Epidemia otyłości

Otyłość to nie tylko złe samopoczucie lub problemy z umawianiem się na randki…

* Każdego roku w Stanach Zjednoczonych prowadzi to do ponad 300 000 przedwczesnych zgonów. 90 000 to zgony z powodu raka, którym można zapobiec. (CDC)

* Znacznie otyli mężczyźni umierają 13 lat wcześniej niż mężczyźni o normalnej wadze (JAMA).

* Jako zabójca w Ameryce, otyłość ustępuje tylko tytoniom. (CDC)

Branża odchudzania

* Wydatki: Amerykanie wydają od 40 do 50 miliardów dolarów rocznie, aby schudnąć.

* Wyniki: Nie widziałem ostatnio żadnych wiadomości, że Amerykanie chudną – prawda?

* Wniosek: To, co ludzie robią, nie działa. Jeśli chcemy innych rezultatów, musimy spróbować innego rozwiązania.

Odchudzanie akupunkturą: fantazja czy fakt?

* Fantazja czy fakt? Jako dobrze wyszkolona i dość konserwatywna praktykująca medycynę chińską zakładałam, że akupunktura w celu utraty wagi jest marketingową modą i fantazją pacjenta.

* Dowody: Ale podczas zbierania materiałów do mojej przyszłej książki Medycyna chińska: Praktyczny przewodnik po optymalnym leczeniu, znalazłem zaskakująco pozytywne informacje, które zmieniły moje zdanie.

Zbiorcze dane kliniczne medycyny chińskiej dotyczące utraty wagi za pomocą akupunktury

Medycyna chińska ma tysiące lat doświadczenia klinicznego. Te zbiorcze dane nie są tak przekonujące jak badania z randomizacją, ale zawierają prawdę – są niedoskonałe, ale wciąż aktualne i ważne.

Badanie przeprowadzone przez rząd USA w latach 80-tych wykazało, że 85% zachodniej medycyny opiera się na doświadczeniu klinicznym, a nie na badaniach. (Office of Technology Assessment of the Congress of the United States, The Impact of Randomized Controlled Trials on Health Policy and Medical Practice, dokument informacyjny OTA-BP-H-22. Zobacz także książkę Michaela Millensona, Demanding Medical Excellence)

Istnieją dobre badania medycyny chińskiej na Tajwanie, w Australii i Europie, które są ignorowane przez amerykańskich naukowców i media. Wiele badań w języku chińskim nie zostało nawet przetłumaczonych na angielski.

Siedem badań nad akupunkturą w celu utraty wagi

Jak to działa: Poprzez wzmocnienie funkcji dwóch szlaków neuroendokrynnych, które regulują wiele procesów organizmu, w tym metabolizm.

Co to robi:

* Obniża masę ciała, tkankę tłuszczową, poziom insuliny i lipidów we krwi

* Zmniejsza nadmierny apetyt i ułatwia zaspokojenie głodu mniejszą ilością jedzenia.

* Zmniejsza przyrost masy ciała w okresie menopauzy

* W jednym z badań akupunktura zrzuciła 10 funtów w ciągu 2 miesięcy – co przekłada się na 60 funtów w ciągu roku!

* W połączeniu z kontrolą diety i doradztwem aerobowym nie tylko usuwa kilogramy i tkankę tłuszczową, ale także zapobiega ich powstawaniu, zwłaszcza jeśli jesteś sumienny w ćwiczeniach.

(Zobacz odniesienia na końcu artykułu dotyczące badań)

Nadużywanie efedryny i wprowadzanie w błąd przepisów

Ephedra to chińskie zioło na przeziębienie i kaszel. Był niewłaściwie używany w celu zwiększenia metabolizmu, a to niewłaściwe użycie spowodowało liczne zgony. W rezultacie FDA rozważa całkowity zakaz produktów efedryny. Możemy obwiniać dwie główne rzeczy:

1. Suplementuj firmy, którym bardziej zależy na twoich pieniądzach niż na zdrowiu (nie, nie wszystkie tak robią, ale niektóre tak, zwłaszcza te, które sprzedają preparaty odchudzające).

2. Pomysł, że możesz bezpiecznie leczyć się ziołami – samoleczenie wszelkiego rodzaju jest ryzykowne. Samoleczenie ziołami jest poza radarem, a ludzie na ogół myślą, że mogą to robić bezpiecznie. Klęska efedryny jest przykładem tego, jak niebezpieczne może być.

Tradycyjnie chińskie zioła podaje się w formułach (nie pojedynczo), co jest bezpieczniejsze i bardziej spersonalizowane. Są przepisywane przez lekarza medycyny chińskiej, który najpierw diagnozuje określone zaburzenia równowagi. Efedryna nigdy nie byłaby podawana na odchudzanie, ale tylko na niektóre rodzaje przeziębienia i kaszlu i tylko ludziom, których organizm sobie z tym radzi.

Żadne tradycyjne chińskie zioła nie powinny być zakazane bez pozwolenia chińskim lekarzom na dalsze ich tradycyjne stosowanie.

Pragnienie jedzenia

* Problem nr 1 (niedobór enzymów): Pożywienie, na które masz ochotę, w zależności od osobistych zaburzeń równowagi. Współczesna nauka o trawieniu wyjaśnia, że ​​kiedy organizm nie może strawić pokarmu, pragniesz go więcej – nie dostajesz z niego tego, czego potrzebujesz. Prowadzi to do cyklu głodu i przejadania się dokładnie tym pokarmem, którego nie możesz strawić.

* Problem nr 2 (niski poziom cukru we krwi): Kolejne błędne koło ma miejsce, gdy nie możesz strawić węglowodanów złożonych, więc poziom cukru we krwi jest niski, więc jesz węglowodany proste, które podnoszą poziom cukru we krwi, co podnosi poziom insuliny, co ponownie obniża poziom cukru we krwi i utknąłeś jedząc pączki i czując się okropnie.

* Rozwiązanie: Enzymy (polecam różne preparaty enzymatyczne firmy Transformations) i chińskie preparaty ziołowe mogą pomóc w trawieniu pokarmu i przerwaniu obu tych cykli

Można bezpiecznie schudnąć, jeśli robi się to powoli i naturalnie.

Możesz stracić do 2 funtów tygodniowo, nie odzyskując go z powrotem. Oznacza to, że możesz stracić 104 funtów w tym roku i utrzymać to!

Pozytywna zmiana jest jak rozciąganie gumki recepturki – jeśli rozciągasz się zbyt szybko i zbyt szybko, pęka lub odskakuje z powrotem.

Unikaj więc pokusy łatwego rozwiązania, takiego jak efedryna lub cytrus aurantium (oba nadużywane chińskie zioła), ponieważ przybierzesz na wadze i ryzykujesz problemy z sercem i udar.

5 rzeczy do zrobienia teraz

Stracić 10 funtów w ciągu 2 miesięcy

I trzymaj je z dala:

1. Unikaj szeroko reklamowanych suplementów – zamiast tego udaj się do profesjonalnego wyszkolonego zielarza (akupunktury) – to bezpieczniejsze i skuteczniejsze – wolałbym praktyka medycyny chińskiej, ale niektórzy bardzo dobrze wykształceni zachodni zielarze też są dobrzy.

2. Akupunktura Utrata masy ciała: Odwiedź akupunktury/chińskiego zielarza – Poddaj się akupunkturze (raz do trzech razy w tygodniu), aby BEZPIECZNIE regulować metabolizm i zaspokajać głód. Twój akupunkturzysta może również zapewnić ci zioła, które zrównoważą twoje trawienie i apetyt – a na podstawie diagnozy chińskiego wzorca może również udzielić ci spersonalizowanych porad dietetycznych. Zioła i enzymy (specyficzne preparaty firmy enzymatycznej Transformations) mogą wyeliminować apetyt na jedzenie.

3. Opracuj plan i cele ze swoim instruktorem akupunktury i aerobiku – spraw, aby był realistyczny i trzymaj się go. Jeśli coś schrzanisz, nie załamuj się, tylko wróć na właściwe tory tak szybko, jak to możliwe. Każdy postęp jest lepszy niż żaden.

4. Jedz mniej, ćwicz więcej – Jedz dietę niskotłuszczową i nie przegap śniadania! Waż się regularnie i ćwicz godzinę dziennie. Zacznij od kilkuminutowego spaceru każdego dnia lub wejdź po schodach w pracy. Nie przesadzaj! Pamiętaj o gumce. W rzeczywistości możesz nosić gumkę na nadgarstku, aby przypominać sobie o powolnym wprowadzaniu zmian. Uzyskaj pomoc w ćwiczeniach aerobowych – zajęcia publiczne lub prywatne poradnictwo aerobowe.

5. Dołącz do grupy wsparcia, takiej jak Weight Watchers lub Overeaters Anonymous. Nie ma to jak pozytywni przyjaciele, którzy dodają Ci odwagi i trzymają Cię na właściwej drodze. Członkowie AJ ​​mówią, że ten duchowy program działania zmienił ich stosunek do jedzenia.

Referencje i zasoby

1. Biuro Oceny Technologii Kongresu Stanów Zjednoczonych, Wpływ randomizowanych badań kontrolowanych na politykę zdrowotną i praktykę medyczną, dokument informacyjny OTA-BP-H-22.

2. Książka Michaela Millensona Wymagająca doskonałość medyczna

3. Wpływ akupunktury na utratę wagi oceniany na podstawie funkcji nadnerczy. Journal of Traditional Chinese Medicine, 1993 Sep, 13(3):169-73.

4. Woźniak P., Oszukowski P., Stachowiak G. i Szyllo K. [The effectiveness of low-calorie diet or diet with acupuncture treatment in obese peri- and postmenopausal women] (po polsku). Ginekol Pol. Vol.74 Wydanie 2 s. 102-107. 2003

5. Akupunktura na śledzionie, żołądku i kanałach Ren Mai w leczeniu objawów przegrzania żołądka i jelit Prosta otyłość. Streszczenie i przetłumaczone przez Boba Flawsa, Dipl. Ak. & CH, Lic. Ac., FNAAOM, FRCHM

6. Richards D, Marley J. Stymulacja punktów akupunktury uszu w utracie wagi. Lekarz Aust Fam. 1998 lipiec;27 Suplement 2:S73-7.

7. Zhao, M., Liu, Z. i Su, J. Zależność czasowo-skutkowa działania centralnego w leczeniu akupunktury w celu zmniejszenia masy ciała. J Tradit Chin Med Vol.20 Wydanie 1 s. 26-29. 2000

8. Liu, Z. Mechanizmy leżące u podstaw wpływu moxibustion akupunktury na prostą otyłość powikłaną nadciśnieniem. Inter J Clin Acup 371-378, 1995.

9. Badania branży odchudzania

10. Rozpowszechnienie i skutki otyłości

11. Anonimowi Objadacze

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *