Akupunktura – lekarstwo na zaparcia

Akupunktura jest skutecznym lekarstwem na zaparcia. Powinieneś mieć wypróżnienia 2 do 3 razy dziennie. Jeśli nie występują tak częste wypróżnienia lub bolesne oddawanie twardego stolca, może to prowadzić do niedrożności jelit i choroby. Ważne jest, aby stać się regularnym dzięki bezpiecznej metodzie, takiej jak akupunktura.

Akupunktura pomaga przywrócić prawidłowe krążenie, zlikwidować ból i zrównoważyć organizm. W medycynie chińskiej zaparcia są spowodowane niedoborem śledziony i żołądka. Jest to również wynikiem suchości jelita grubego od pokarmów, które nie wspomagają procesu trawienia.

Poszczególne punkty akupunkturowe wpływają na ruchliwość przewodu pokarmowego, służąc jako remedium na zaparcia. Zabiegi akupunktury mogą rozluźnić okrężnicę, śledzionę i żołądek, stymulując ruch. Ponadto można przygotować zioła specjalnie na zaparcia, które rozluźnią zablokowaną qi i przywrócą pracę jelit. Qi jest warstwą siły życiowej.

Ostre zaparcia zwykle ustępują po dwóch zabiegach akupunktury i zastosowaniu ziołowych środków przeczyszczających od akupunktury. Spożywanie pokarmów bogatych w błonnik pomoże w powodzeniu leczenia akupunktury.

Całkowicie korzystne w akupunkturze jest to, że podczas jednej sesji można wyleczyć wiele objawów. Możesz leczyć zaparcia, wypadanie włosów, ból barku i bóle głowy tego samego dnia.

Ponadto akupunktura jest całkowicie bezpieczna. Jest praktykowany w Chinach od ponad 5000 lat. Większość firm ubezpieczeniowych obejmuje obecnie zabiegi akupunktury. Jest to jedna z najczęściej stosowanych terapii alternatywnych we współczesnym świecie.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *