Akupunktura i zioła na zgagę i niestrawność

Wiele osób od czasu do czasu doświadcza zgagi i refluksu żołądkowego. Dzieje się tak, gdy kwas z żołądka wraca do przełyku. Kiedy ta tendencja do zgagi staje się przewlekła, a lekarz stwierdza oznaki erozji przełyku, jest to wskaźnik GERD lub choroby refluksowej przełyku. Akupunktura i chińska medycyna ziołowa mogą być bardzo przydatne w leczeniu GERD i przewlekłych przypadków zgagi.

Przewlekłe zaburzenia trawienia i zgaga są często wynikiem złej diety, stresu i napięcia nerwowego. Akupunktura działa kojąco i równoważąco na układ nerwowy. Specyficzne systemy południków, które są leczone, to wątroba, żołądek i śledziona-trzustka. Punkty połączone z tymi narządami i meridianami służą do wyciszenia produkcji kwasu i usprawnienia pracy układu pokarmowego. Uwzględniono również punkty, które łagodzą stres, aby zająć się i leczyć układ nerwowy.

Powszechnie stosowanymi punktami akupunktury w leczeniu zgagi i niestrawności kwasowej są Ren 12, Wątroba 3, Wątroba 14 i Osierdzie 6. Punkty te mogą złagodzić stres i uczucie duszności, które są związane z GERD.

Według medycyny chińskiej przewlekła zgaga jest często wynikiem nadmiernej reakcji wątroby na śledzionę i żołądek, które mogą wytwarzać ciepło (kwasowość i stan zapalny). Jedną z powszechnie stosowanych formuł na tę dysharmonię jest Wolny i Łatwy Wędrowiec Plus (Jia Wei Xiao Yao San). To lekarstwo może złagodzić dyskomfort trawienny, a jednocześnie zająć się lękiem, stresem i napięciem nerwowym. Jest to bardzo często stosowany środek i może rozwiązać wiele dolegliwości jednocześnie, jeśli formuła jest wskazana na podstawie języka i tętna danej osoby.

Kolejnym dobrym lekarstwem na niestrawność i zgagę jest homeopatyczny nux vomica 200c. Homeopatia działa dobrze w połączeniu z akupunkturą i ziołami dla tych, którzy są na nią otwarci.

Jeśli cierpisz na przewlekłą zgagę, ważne jest również, aby przyjrzeć się swojej diecie i stylowi życia. Naprawdę bogate, tłuste potrawy, które są trudne do strawienia, mogą pogorszyć stan. W medycynie chińskiej sugerujemy również ograniczenie spożycia mleka i produktów mlecznych. Podczas gdy mleko może tymczasowo złagodzić objawy zgagi, na dłuższą metę uważamy, że produkty mleczne zatykają układ trawienny i powodują więcej problemów niż rozwiązują. Picie kawy lub nadmierna ilość alkoholu może również pogorszyć GERD. Pikantne jedzenie może również stanowić problem dla osób, które często cierpią na zgagę.

Zwykle dzięki akupunkturze i chińskiej medycynie ludzie zauważają znaczną i zadowalającą poprawę w zakresie skłonności do zgagi i niestrawności w ciągu czterech do sześciu tygodniowych sesji.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *