Aerobik dla skutecznego odchudzania

Według niedawno przeprowadzonego badania w USA, aerobik jest najlepszym sposobem na utratę wagi, ponieważ spala nadmiar kalorii. Dlatego aerobik pozostaje jednym z najpopularniejszych sposobów na odchudzanie. Ćwiczenia aerobowe nie tylko pomagają schudnąć, ale mają również długoterminowe korzyści zdrowotne. Również aerobik może być świetną zabawą i prawdziwą przyjemnością.

Istnieją różne rodzaje ćwiczeń aerobowych, począwszy od step aerobiku, w którym podniesiona platforma jest używana do wykonywania różnych ćwiczeń, po aerobik w wodzie, w którym ruchy wykonywane są w ciepłej wodzie na klatkę piersiową. Aerobik obejmuje również sporty aktywne, takie jak pływanie, koszykówka, tenis, piłka nożna itp.

Myślisz o utracie wagi? Chcesz zrzucić te dodatkowe kilogramy?

Oto dlaczego warto wybrać się na aerobik:

  • Spalanie kalorii i utrata wagi:

Wiadomo, że ćwiczenia aerobowe lub cardio pomagają utrzymać wagę. Nadmiar energii potrzebny do wykonywania ćwiczeń aerobowych lub sercowo-naczyniowych jest uzyskiwany z kalorii, które otrzymujesz ze spożywania żywności i napojów. W rezultacie tempo przemiany materii wzrasta i spalane są duże ilości kalorii. Utrata wagi bez żadnej procedury medycznej wymaga spalenia większej ilości kalorii, niż jesteś w stanie spożyć. Oprócz redukcji tkanki tłuszczowej aerobik obniża również ciśnienie krwi.

  • Aerobik pomaga przezwyciężyć nagłą ochotę na jedzenie

Innym powodem, dla którego aerobik jest tak popularny i skuteczny w odchudzaniu, jest to, że pomaga przezwyciężyć nieregularne napady głodu. Dzieje się tak z powodu wzrostu poziomu leptyny, która tłumi chęć do jedzenia. Leptyna jest białkiem, które równoważy apetyt i metabolizm, regulując w ten sposób pobór i wydatek energetyczny.

Oto kilka statystyk, które rozjaśniłyby obraz. Godzinna rutyna o niskim wpływie może spalić do 545 kalorii, a bardziej energiczna może spalić od 511 do 763 kalorii. Szybki marsz przez godzinę może spalić około 414 kalorii, podczas gdy bieganie może pomóc spalić do 1472 kalorii.

Należy jednak pamiętać, że jeśli rutynowe ćwiczenia aerobowe nie są regularne, możesz nie być w stanie schudnąć tak, jak chcesz. Ponadto, jeśli zużyjesz wystarczającą ilość dodatkowych kalorii, aby zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na energię, nie uda ci się schudnąć.

Wskazane jest, aby ćwiczyć co najmniej trzy razy w tygodniu przez 20-30 minut, aby skorzystać z ćwiczeń aerobowych. Zmniejsz spożycie żywności o wysokiej zawartości tłuszczu, słodkich potraw i alkoholu, aby uniknąć dodatkowego spożycia kalorii.

Inne zalety aerobiku to:

  • Uwalnia naturalne środki przeciwbólowe twojego ciała.
  • Wzmacnia układ odpornościowy.
  • Zwiększa zwinność i jest również uważane za zwiększające IQ.
  • Poprawia siłę mięśni.
  • Poprawia równowagę i koordynację.
  • Zmniejsza stres, co skutkuje lepszymi wzorami snu i brakiem depresji.

Ćwiczenia aerobowe są z pewnością niezwykle korzystne nie tylko dla zdrowego odchudzania, ale także dla ogólnego samopoczucia.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *