3 techniki, które pomogą Ci wyrzeźbić niesamowite ciało w domu z hantlami i kardio z masą ciała

Nienawidzę kardio w stanie stacjonarnym. To jest po prostu nudne. To może działać lub nie, ale najważniejsze jest to, że jeśli coś jest nudne, nie chcę tego robić. Tak więc kluczem do osiągnięcia twoich celów – niezależnie od tego, czy jest to utrata tkanki tłuszczowej, czy ogólne zdrowie serca i płuc – jest znalezienie czegoś, co jest ekscytujące i stanowi wyzwanie.

Bardziej ekscytującym, wymagającym i skutecznym treningiem jest wykonywanie szybkich ćwiczeń z ciężarem własnego ciała i hantlami. Kluczem jest utrzymanie wysokiego tętna podczas ćwiczeń. W końcu czyż nie na tym powinno polegać cardio?

Oto kilka przykładowych technik, których możesz użyć do zaprojektowania własnych treningów „kardio” o wysokiej intensywności:

Technika nr 1: Obwody interwałowe

  • Wybierz 1-2 ćwiczenia z masą własnego ciała
  • Wybierz 1-2 ćwiczenia z hantlami
  • Wybierz interwał pracy (20-60 sekund)
  • Wybierz przerwę na odpoczynek (10-60 sekund)

Instrukcje: Wykonaj ćwiczenie dla wybranego interwału pracy. Po zakończeniu tego interwału natychmiast przejdź do następnego ćwiczenia, bez odpoczynku i wykonuj je przez wybrany czas. Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń odpocznij przez wybrany interwał odpoczynku. Powtórz według uznania.

Technika nr 2: Malejące powtórzenia

  • Wybierz 1 ćwiczenie z masą własnego ciała
  • Wybierz 1 ćwiczenie z hantlami

Instrukcje: Zamień ćwiczenie z masą ciała i hantlami. Po każdej rundzie zmniejsz liczbę powtórzeń każdego ćwiczenia o 1-3 powtórzenia. Wykonaj tyle rund, ile chcesz.

Technika nr 3: trisety

  • Wybierz 2 ćwiczenia z masą własnego ciała
  • Wybierz 1 ćwiczenie z hantlami

Instrukcje: Wykonaj wszystkie trzy ćwiczenia jeden po drugim, z niewielkimi lub żadnymi przerwami pomiędzy seriami. Na koniec trisety możesz odpocząć, jeśli chcesz. Wykonaj tyle rund, ile chcesz.

Użyj tych trzech technik o wysokiej intensywności, aby zaprojektować trudne treningi „kardio” z masą ciała i hantlami. Powodzenia w treningu!

– Parth Shah, przeciętny Joe – entuzjasta fitnessu

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *