Najlepsze cardio dla beztłuszczowego życia

Badania wykazały, że ćwiczenia przez co najmniej 30 minut 5 dni w tygodniu dają najbardziej korzystne rezultaty. Rzecz w tym, że ćwiczenia mogą obejmować szeroki zakres czynności, pod warunkiem, że Twoje tętno jest podniesione do poziomu odpowiedniego dla Twojego wieku i pozostaje na tym poziomie przez większość okresu ćwiczeń.

Więc jakie ćwiczenia kardio powinienem robić?

To jest zabawa – prawie wszystko, pod warunkiem, że jest bezpieczne i spełnia kryteria podniesienia tętna. Lubię to mieszać, jednego dnia przeplatam szybki marsz z joggingiem w parku, innego uczęszczam na lekcje tańca ludowego i tak dalej. Najprostsza rutyna to taka, która jest również bardzo skuteczna – wystarczy iść na marsz, pompując ramionami w odpowiednim tempie, aby usunąć nadmiar tłuszczu z organizmu. Ważne jest, aby trzymać się z dala od nudy i stale naciskać na siebie tylko trochę więcej. Z tych powodów opowiadam się za zajęciami lub nowym hobby, które jest zarówno fizyczne, jak i zabawne. Niektóre pomysły obejmują:

Tenis

Kolarstwo

Piłka nożna

Siatkówka

Turystyka piesza

Taniec wszelkiego rodzaju

Boks

Kajakarstwo

Wioślarstwo

Narciarstwo

Narciarstwo wodne

Windsurfing

Surfing

Możliwości są dosłownie nieskończone, a połowa radości pochodzi z opanowania nowej umiejętności, co z kolei zwiększa twoją nowo odkrytą pewność siebie. Idealnie byłoby podzielić rutynę ćwiczeń na cztery lub pięć sesji, z których jedna lub dwie byłyby poświęcone nowemu hobby lub sportowi tygodniowo. Stwórz plan fitness na 4 tygodnie ćwiczeń w dzienniku. Mniej więcej tyle czasu potrzeba, aby nasze ciała naprawdę się wchłonęły i zaczęły odczuwać korzyści płynące z nowych, zdrowych nawyków.

Utwórz sekcję komentarzy, aby zapisać swoje obserwacje dotyczące przebiegu sesji ćwiczeń. To tutaj możesz naprawdę popracować nad zwiększeniem swojej motywacji, chwaląc się tam, gdzie to konieczne i zwracając szczególną uwagę na to, jak TY czułeś się po sesji.

Fajnie było? Łatwiej niż ostatnio? Trochę więcej niż się spodziewałeś? Zanotuj to wszystko, a zaczniesz widzieć, jak robisz postępy w nadchodzących tygodniach. Możesz także stworzyć miejsce, aby zasugerować modyfikacje dla siebie, a nawet po prostu zapisać, które konkretne ćwiczenia naprawdę Ci się sprawdziły.

Pamiętaj, w tym wszystkim chodzi o wzięcie odpowiedzialności za własne ciało, a im częściej to robisz, tym silniejsza będzie Twoja motywacja do robienia tego, co właściwe dla siebie.

FacebookTwitterEmailPinterestRedditLinkedInWhatsAppShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *